5 pomysłów na proste i tanie świąteczne dekoracje w domu

15-01-2021

Nadchodzą Święta! Czas przygotowań świątecznych można uznać już za otwarty. Wszędzie zaczynają pojawiać się nieśmiało Bożonarodzeniowe dekoracje. Uwielbiamy ten okres w roku, kiedy możemy pięknie udekorować dom ozdobami, ale również i zapachami. A czy Ty jesteś gotowa na dekoracyjny szał ?

Poniżej znajduje się lista 5 wspaniałych i zarazem ekonomicznych pomysłów na dekoracje Bożonarodzeniowe. Lista ta pokazuje proste sposoby podkreślenia świątecznego ciepła, które Ty również możesz zastosować w swoim domu. Są to pomysły, które powinny Cię zainspirować, rzuć tylko okiem!

Tak, wiemy, że jest jeszcze za wcześnie, aby zacząć przystrajać dom w ozdoby świąteczne, ale małe ozdoby mogą powoli zacząć wkraczać do naszego domu.

Można zacząć dekorować kominek lub przygotować szyszki do niektórych ręcznie wykonywanych ozdób. Można urwać kilka gałązek podczas weekendowego wypadu w góry.

Tak, sklepy są pełne dekoracji od listopada. Tak, wszyscy mamy znajomego, który kupił Choinkę już w zeszłym tygodniu... Natomiast z naszego punktu widzenia nie należy rujnować magii, pokazując wszystko zbyt wcześnie lub wszystko od razu. Jesteśmy zwolennikami małych kroków, również w dziedzinie dekoracji wnętrz.

Zacznij pomału dozować krople magii w swoim wystroju. Nie musi być to od razu przystrojona choinka, ale lampki, które później i tak na niej zawisną mogą już wisieć w pobliżu, rozjaśniając Tobie i Twojej rodzinie ponure, zimne wieczory. Co Ty na to ?

 

  1. Użyj foremek do pierników jako dekoracji

Świąteczne dekoracje, foremki do pierników, 5 pomysłów

Czyż to nie fantastyczny, prosty w wykonaniu i jakże efektowny pomysł ? Każdy w swoim domu posiada foremki do ciastek. Wystarczy zaopatrzyć się w nieco grubego sznurka i powiesić foremki wszędzie tam gdzie tylko zechcesz. Foremek możesz później użyć do wyrobienia pierniczków, a po umyciu powiesić je na choince!

Via babyanddesign.com/

 

 

  1. Prosta kompozycja na stoliku nocnym

Świąteczne dekoracje - stolik nocny

Twój mąż uważa, że zbyt wcześnie zabierasz się za Świąteczne dekorowanie domu ? Może i ma rację, ale nikt nie zabroni Ci przystroić już swojego stolika nocnego! Stwórz piękną i prostą kompozycję ze świeczek, czy małych ozdób choinkowych. Postaw na zapachy cynamon, goździk, owoce… Przejdź się również do pobliskiego parku lub lasu, może znajdziesz tam inspirację na swój mały wstęp do Świąt.

Via homesthetics.net

 

 

  1. Szyszki, lampki, cynamon i pomarańcze

Dekoracje świąteczne, szyszki, lampki, pomarańcze, cynamon

Wszystkie elementy, które zapowiadają Boże Narodzenie, nie wymagają żadnych specjalnych instrukcji, po prostu wrzuć je do szklanego pojemnika, może to być ogromny słoik, włącz światełka i masz niesamowitą dekorację.

 

Via diy-bastelideen.com/dekoration

 

  1. Wsadź zimozieloną roślinność do starych przedmiotów

Pomysł na prostą dekorację na święta Bożego Narodzenia

 Twoja stara konewka lub wiadro może również służyć ci dobrze poza sezonem. Pamiętaj, tutaj ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Zaopatrz się w zielone gałązki, przyozdób konewkę, czy cokolwiek to jest dodatkowym świątecznym akcentem i masz – gotowe!

Via sarahjoyblog.com

 

  1. Świąteczna poduszka dekoracyjna!

Świąteczne poduszki dekoracyjne

Łatwo, tanio i pięknie. Nie ma nic prostszego niż zaopatrzyć swoją kanapę, fotel lub krzesła w poduszkę dekoracyjną w świąteczne akcenty. Ok, może za wcześnie na renifery, mikołaja czy duże czerwone poduchy, ale możesz również sprawdzić nasze poduszki Skandynawskie i sama dobrać idealny zimowo-świąteczny zestaw poduszek ozdobnych!
Znajdź również genialny pomysł na prezent pod choinkę w serwisie Tokupuje.pl.
Via Poduszkowiec