Pokaż mi swoje poduszki dekoracyjne, a powiem Ci kim jesteś!

11-05-2022

Pokaż mi swoje poduszki dekoracyjne, a powiem Ci kim jesteś!

 

Psychologowie i eksperci od marketingu twierdzą zgodnie, że to, co kupujemy, w dużej mierze świadczy o naszej osobowości. W pełni zgadzamy się z tym zdaniem. Weźmy pod uwagę choćby poduszki dekoracyjne, które pojawiają się w naszych wnętrzach. Czy trafiają one do nich przypadkowo? Nie, wybieramy je, kierując się indywidualnymi preferencjami, własnym gustem, upodobaniami w kwestii wzorów czy kolorów. W ten sposób powstają wnętrza, które są ozdobione w bardzo konkretnym stylu, bo w takich pomieszczeniach lubimy przebywać. Sprawdźmy, co nasze wybory mówią o nas samych, gdy chodzi o poduszki dekoracyjne!

 

Dla każdego coś interesującego, czyli poduszki ozdobne bez tajemnic!

 

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się te modele, na których dumnie rozgościły się liście. Ich soczysta zieleń dedykowana jest przede wszystkim tym, którzy chcą wprowadzić do swojego życia harmonię i spokój. A zieleń właśnie jest w stanie im to zagwarantować. Ponadto tego typu elementy nabywają oddani fani klimatów vintage, dla których ostatnio przygotowano całe mnóstwo interesujących printów roślinnych! Poduszki dekoracyjne w liście to z pewnością hit lata 2019.

Miłośnicy czasów dawniejszych (którzy stoją w opozycji do wszechobecnej nowoczesności) sięgają zwykle po motywy retro. Na szczęście ich wybór jest właściwie nieograniczony, bo projektanci szykują dla nich całe mnóstwo intrygujących modeli. Są poduszki dekoracyjne ze starymi rowerami czy autami w roli głównej, nie brak też tych z pięknymi widokami dawnych uliczek. Okazuje się, że i wzory uznawane kiedyś powszechnie za babcine dziś święcą triumfy. I po nie sięgają wszak z upodobaniem miłośnicy klimatów retro lubujący się w drobnych kwiatkach w roli printów. Wszechobecny motyw lawendy także spodoba się tym, którym nie po drodze z nowoczesnością. I tak, tutaj też możemy znaleźć poduszki dekoracyjne w lawendę.
By odkryć pozostałe poduszki dekoracyjne w kwiaty zajrzyj tutaj.

Poduszki dekoracyjne retro na kanapę

Dlaczego wybieramy takie, a nie inne poduszki ozdobne do naszych wnętrz?

 

Wielbiciele zwierząt z pewnością nie są w stanie przejść obojętnie obok modeli z nimi w roli głównej. A przyznać trzeba, że wybór jest imponujący! Egzotyczne flamingi, jelenie w wydaniu geometrycznym, zadumane sowy czy szlachetne konie – jest w czym wybierać! Fani czworonogów wybiorą z pewnością poduszki dekoracyjne z miauczącymi i szczekającymi pupilami. Sprawdź nasze poduszki dekoracyjne ze zwierzętami.

Poszewki dekoracyjne Etno to najczęściej wybór osób, które zachwycają się niezmiernie tym, co wypracowano w czasach dawniejszych. Typowe etniczne nadruki są niezwykle kolorowe, zaskakują swoim bogactwem, wprowadzając do pomieszczenia dawkę kontrolowanego szaleństwa. Podobnie ma się rzecz w przypadku klientów decydujących się na poduszki dekoracyjne boho. Oni także lubią otaczać się przedmiotami, które wprowadzają do wnętrz pozytywną atmosferę. Tutaj właściwie każde miksowanie kolorów wchodzi w grę.

Nie zapominajmy o tych kupujących, dla których sposobem na aranżacyjny sukces jest klimat eklektyczny. Co prawda w naszym kraju niezbyt często się go spotyka, jednak tu i ówdzie jest widoczny. Zetknięcie na jednej przestrzeni niepasujących do siebie pozornie elementów może dać bardzo ciekawe efekty aranżacyjne. Warunek jest jednak jeden: musi być to misz-masz kontrolowany i przemyślany. Niekiedy na minimalistycznej sofie dobrze będą prezentować się poduszki ozdobne z różnych bajek.

Poduszki dekoracyjne w zwierzęta - Sowa, Słoń, Jeleń i inne

Grajmy w kolory! Jakie poduszki dekoracyjne podobają Ci się najbardziej?

 

Osoby mające mocny charakter, zdecydowane i pełne pasji życia niezwykle często stawiają na czerwone poszewki dekoracyjne. Intensywność koloru świetnie współgra z ich temperamentem. Rzucone na sofę w pokoju dziennym będą zwracały na siebie uwagę. Mogą pojawić się też jako dekoracja sypialni, czyniąc z niej niebanalną przestrzeń na miarę XXI wieku.

Czerń i biel, biel i czerń – to znane od wieków połączenie i dziś jest przez Polaków chętnie wybierane. Celują w nie zwłaszcza osoby konkretne, poukładane, takie, które wszędzie lubią porządek oraz ład. To także strzał w dziesiątkę w przypadku wielbicieli minimalizmu, którzy w nowoczesnych wnętrzach najlepiej się odnajdują. Czarno-białe poduszki rzucają się w oczy, a kontrastowe kolory poszewki ciekawie prezentują się w przestrzeni.

Te poduszki dekoracyjne to najczęściej wybór osób, które uwielbiają obserwować świat przez różowe okulary. Ta urokliwa barwa skierowana jest głównie do marzycieli, którzy pielęgnują w sobie wewnętrzne dziecko. Niejako przy okazji można sprawić, że poduszki ozdobne koloru różowego pomogą wyznać miłość domownikom – oto przykład!

Barwa żółta dedykowana jest przede wszystkim tym, którzy lubią się wyróżniać i przepadają za mocnymi akcentami we wnętrzach. Intensywność tego koloru wpisze się świetnie w przestrzenie, którym do tej pory brakowało oryginalności. Tam, gdzie króluje szarość albo biel i czerń, odrobina żółcieni na pewno się przyda! Zobacz tutaj.

Czerwone poduszki dekoracyjne Retro na kanapęNowoczesne poduszki dekoracyjne - Czarno-białe, SkandynawskieŻółte poduszki dekoracyjne w geometryczne wzory

Krzesła też domagają się uwagi!

Nie tylko poduszki dekoracyjne stworzono po to, by zdobiły polskie przestrzenie. Także różnorodne poduszki na krzesła świetne pełnią tę funkcję. Dodatkowo należy do nich zapewnianie domownikom i gościom komfortu siedzenia. Okrągłe albo kwadratowe, przygotowane na samo siedzisko lub także na oparcie, jasne lub ciemne – jest w czym wybierać! I tutaj widać bardzo wyraźnie, w jak dużej mierze preferencje kupujących są spójne z ich upodobaniami w innych kwestiach oraz charakterem. Na szczęście projektanci stanęli na wysokości zadania, przygotowując poduszki na krzesła w najróżniejszych wydaniach! Są minimalistyczne, są utrzymane w duchu romantycznym, są typowo prowansalskie, rustykalne, retro czy nowoczesne. Każdy znajdzie to, czego szukał!

 

Poduszki dekoracyjne na krzesła - Niebieskie i granatowe