Trendy dekoracyjne na 2020 - poduszki

16-04-2021

Witaj w Nowym Roku 2020 ! Z każdym mijającym rokiem stoimy przed wyzwaniem stawiania swoich własnych celów i postanowień. Szukamy nowych kierunków, pasji czy po prostu pragniemy odświeżyć swoje życie osobiste. A co z naszą aranżacją wnętrz ? Oczywiście też wymaga odświeżenia ! W tym artykule dowiesz się o najnowszych trendach w dziedzinie dekoracji wnętrz, skupiając się jednak na tym, na czym my znamy się najlepiej – na poduszkach dekoracyjnych.

Trendy dekoracyjne na 2020zdjęcia: elledecor i goodhousekeeping

 

Trendy dekoracyjne 2020

Zanim przejdziemy do jaśków ozdobnych – naszej perełki, przedstawimy Ci kilka najważniejszych trendów ze świata dekoracji jawiących się nam na rok 2020. Pomoże to w zarysowaniu ogólnego tła i zrozumienia nowości.

Kolory

Kolorem roku 2020 według instytutu Pantone jest Classic Blue, czyli klasyczny niebieski. Ten prosty, ale efektowny kolor znakomicie łączyć się będzie z obecnie modnymi pudrowymi różami, écru, szarością, odcieniami granatu i z zieleniami. Wciąż na topie są również ciepłe kolory ziemi. Najczęściej królować będą kolory naturalne i stosunkowo neutralne, ale często zestawiane w ciekawych kontrastach.


zdjęcie: Pantone
Aranżacja wnętrz - kolory trendy 2020
zdjęcie: hommeboys

 

 

Styl

Obecne czasy wyraźnie charakteryzują się cechami, które możemy zawrzeć w tych słowach: natura i klasycyzm. Stawia się na rośliny, naturalne zielenie i drewno – duże, masywne, ciepłe. Większość stylów dekoratorskich udaje się w kierunku ocieplenia wnętrz, nadania im przytulności i miękkości. Wracamy też do stylu vintage, klasyki, a swój powrót nieśmiało celebruje nawet antyk. Ucieka się powoli, natomiast, od industrializmu i stylu skandynawskiego.

 

Aranżacja jadalni - styl i trendy na 2020zdjęcie: goodhousekeeping

 

 

Tkaniny

W tej dziedzinie ton nadawać będzie słowo: komfort. Wybierać będziemy zatem miękkie, puszyste tkaniny, a także naturalne i ciepłe. Dobrze widziane będzie też zestawianie ze sobą różnych rodzajów materiałów, nakładanie ich na siebie i mieszanie. Do łask wraca aksamit, zatem warto również rozpatrzeć ten materiał.

 

Dodatki dekoracyjne do domu - tkaniny na 2020zdjęcie: idealhome

 

 

Poduszki dekoracyjne na 2020

Okazuje się, że nie tylko kolorystyka, wzory czy materiał jaśków mają znaczenie, ale zmienne są również trendy w ilości i rozmieszczeniu poduch. Unikamy więc szerokich pustych przestrzeni pomiędzy jedną stroną kanapy a drugą. Wycofujemy się z minimalistycznych trendów na rzecz większej ilości poduszek. Celem jest sprawienie wrażenia komfortu, ciepła i wypełnienia sofy.

 

Poduszki dekoracyjne - zestawPoszewki w liście

 

Kolorystyka i wzór w dużej mierze zależeć będą od wystroju reszty pomieszczenia i mebla, na którym poduszki lokujemy. Niezależnie od tego, czy to pokój dzienny, sypialnia czy pokój dla dziecka – metody dobierania poduszek możesz znaleźć w naszym wpisie pt. Jak dobrać poduszki dekoracyjne do kanapy?

 

Jednakże w 2020 postawić powinniśmy na kontrasty, np. klasyczny niebieski z pudrowym różem. Idealnie sprawdzi się na jasnych kanapach. Innym dobrym rozwiązaniem będzie paleta ciepłych, stonowanych kolorów. Na końcu proponujemy rozważenie zestawień musztardowych i oliwkowych.

 

Poszewki niebiesko-różowe
Poszewki różowe


Kolekcja poduszek czerwonych
Kolekcja poszewek czerwonych


Kolekcja poduszek ozdobnych musztardowo-oliwkowa - trend 2020
Kolekcja poszewek musztardowo-oliwkowych

 

Nie tyle kolory, o ile wzory. Tak, jak zostało to wspomniane na początku, przeżywamy obecnie jednocześnie powrót do przeszłości, jak i manię roślinną. W świecie poduszek ozdobnych modne zatem będą wzory klasyczne, vintage, Etno, orientalne, Ikat, a także wszelkie wzory kwiatowe i roślinne. Dobrze będzie przełamywać te style grubo ciosaną geometrią lub wręcz przeciwnie – gładkością. Zestawień i połączeń wzornictwa jest bardzo dużo.


Klasyczna poduszka dekoracyjna - niebieskie kwiaty
Ta kombinacja wzoru i kolorów będzie modna w tym roku. Poszewka oliwkowa Maroko.Dla odważniejszych
bardzo modnie wyglądającym zabiegiem będzie subtelne wplecenie abstrakcji lub wzorów artystycznych wśród aranżacji klasycznej.


Kolorowa poszewka we wzory geometryczne 

 

Podsumowanie

Rok 2020 stawia jeszcze mocniej na naturę i powrót do klasycznych wartości. I tym schematem powinniśmy się kierować przy wyborze naszych poduszek ozdobnych, ale nie tylko.