Żółte poduszki - porady jak dobierać

15-01-2021

Żółty to kolor bardzo silny i odważny, więc rzadko stosowany w standardowym wystroju wnętrz. Ale ryzyko w tym zakresie się opłaca – żółte akcenty to najlepszy sposób, aby zaprosić do domu optymizm!

Nasycone kolory zyskują coraz większą popularność. Jeśli chcecie wprowadzić do swojego wnętrza mocne akcenty kolorystyczne, koniecznie zastanówcie się na żółtym. Ten kolor nada charakteru i ożywi każde wnętrze.

Zgodnie z teorią o oddziaływaniu barw na psychologię ludzką, żółć jest kolorem emocji, wyzwalającym w nas optymizm, poczucie pewności siebie, przyjacielskość wobec innych oraz kreatywność.
Żółty to kolor pogodny, który rozwesela wnętrze, jednak w nadmiarze może męczyć, dlatego żółte poduszki to doskonały patent dekoracyjny na przemycenie tego koloru do naszego wnętrza! Słoneczne dodatki do wnętrz do strzał w dziesiątkę. Jest to barwa, która zaraz po kolorze białym, najlepiej odbija światło. Optycznie powiększa więc i rozjaśnia pomieszczenia.

W jakich pomieszczeniach stosować żółte dodatki?

Kolor słońca, budzi radość, dodaje pozytywnej energii i pobudza do działania. Wzmacnia kreatywność i pomaga w podejmowaniu decyzji, dlatego żółte poduszki sprawdzą się w pomieszczeniach przeznaczonych do nauki, pokojach dzieci czy studentów.  Żółty podobnie jak kolor biały, będzie za to doskonałym kolorem do chłodnych, niedoświetlonych wnętrz, pozbawionych dostępu do słońca, które rozjaśni i optycznie powiększy.

  • Salon

Kolor żółty doskonale sprawdza się w roli elementu, który pozwala nam wyeksponować konkretne miejsce w wybranym wnętrzu. Najważniejszymi meblami w każdym salonie są kanapa i fotel – to właśnie na nich spędzamy najwięcej czasu. Jeżeli nie masz w planach zakupu nowej sofy, do aranżacji dodaj żółte poduszki dekoracyjne. Podkręcą one charakter pomieszczenia i naładują go pozytywną energią!

Żółte poduszki dekoracyjne na kanapę

  • Kuchnia

Kolor cytrynowy doskonale sprawdzi się w białych kuchniach. Wyobraź sobie, że wchodzisz do kuchni, a od progu wita cię intensywna barwa i od razu poprawia nastrój, dodaje energii oraz sprawia, że poranek jest łatwiejszy. Wybierz poduszki jasnym odcieniu żółci na kuchenne krzesła, dekorację na stole wzbogać świeżymi cytrynami lub ciętymi kwiatami, a sam będziesz zaskoczony efektem!

Żółty idealnie pasuje do prostych, minimalistycznych wnętrz, stylu skandynawskiego, nowoczesnego i kolorowych, pop-artowych aranżacji. Decydując się na dodatki w tym kolorze warto pamiętać, że żółty najbardziej lubi się z bielą, zielenią i szarością.

Z czym łączyć żółte dodatki?

Tak jak wcześniej wspominaliśmy kolor żółty nie należy do najłatwiejszych. Zdecydowanie lubi dominować we wnętrzu i skupiać swoją uwagę. Decydując się na żółte dodatki we wnętrzach, warto zapewnić im stonowane tło, na którym będą mogły królować i grać główne skrzypce. Żółć ładnie skomponuje się z szarościami, czernią czy złotem. Powtórzenie koloru czy wybranego wzoru poduszek w kilku miejscach pozwoli stworzyć wrażenie harmonijnej, eleganckiej kompozycji. Aranżacja twojego salonu będzie wyglądała wówczas na przemyślaną i harmonijną.

 

Z jakimi kolorami współgrać będą żółte poszewki ozdobne:

Jak łączyć żółte poduszki dekoracyjne - porady, paleta kolorów, inspiracje

Żółte poduszki do salonu, to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią energetyczne, pobudzające do działania wnętrza. Żółty to bardzo pozytywnie nacechowany kolor, który działa na nas stymulująco. Do żółtych poduszek polecamy dobierać poduszki czarno-białe. Jeżeli nie wiesz jak urządzić pokój i brakuje w nim „tego czegoś” – tutaj z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Dzięki żółtym dodatkom w kilka chwil odmienimy nawet najprostsze wnętrze, a żółty jako akcent w mieszkaniu doda mu energii i wigoru!

Poniżej sugerowane zestawienie poduszek dekoracyjnych w kolorze żółtym. Poszewki po kolei znajdziesz tutaj 1, 2 i 3.

Żółte poduszki dekoracyjne - propozycja zestawu, porada jak dobierać

Inna propozycja zestawienia poduszek żółtych i poduszki ozdobnej z jeleniem: 1, 2 i 3.